ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy a odchudzanie

Ocet jabłkowy będzie idealnym uzupełnieniem diety dla osób, chcących pozbyć się niepotrzebnych kilogramów. Obecnie ocet jabłkowy wykorzystywany jest w następujących preparatach odchudzających: Cidrex, Aplefit, Apleplus Forte, Applecaps, Apleplus CE. Zawierający niezbędne suplementy odżywcze ocet jabłkowy stosuje się w celu przyśpieszenia procesu odchudzania oraz wzmocnienia stanu zdrowia. Jednak jedną z ważniejszy zalet stosowania octu jabłkowego w diecie odchudzającej jest znaczne zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia niechcianego efektu yoyo, który jest zmorą tradycyjnych metod odchudzania opierających się na ograniczeniu ilości spożywanych kalorii.

Dieta octowa – zasady odchudzania

Ocet jabłkowy należy zastosować ze zbilansowaną, racjonalną dietą. Aby osiągnąć sukces w odchudzaniu musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach.

 • Ograniczyć wysokokaloryczne potrawy i tłuszcze nasycone,
 • Należy pić duże ilości wody, więcej niż zwykle (minimum dwa litry dziennie),
 • Jeść dużo niskokalorycznych owoców i warzyw,
 • Trzymać się zasady ,,Jeść częściej ale mniej”,
 • Ostatni posiłek w ciągu dnia spożywać minimum 5 godzin przed snem
 • Nie należy zapominać o aktywności fizycznej.

Ocet jabłkowy możemy przyjmować w kapsułkach lub w postaci rozcieńczonego roztworu ( 2 łyżki stołowe na szklankę wody). Należy go zażywać trzy razy dziennie.

 • rano przed śniadaniem
 • w południe przed obiadem
 • wieczorem bezpośrednio przed snem

Stosowanie octu jabłkowego w ten sposób powinno spowodować szybki spadek wagi na skutek właściwości odwadniających i oczyszczających organizm. W dalszym etapie stosowaniu octu nastąpi redukcja tkanki tłuszczowej skutkująca zrzuceniem zbędnych kilogramów.

Dodatkowe zalecenia octu jabłkowego na odchudzanie

W trakcie stosowania octu jabłkowego należy ściśle się trzymać przyjmowanej dawki, nie wskazane jest jej zwiększanie. Ponadto zalecane jest robienie kilku tygodniowych przerw w zażywaniu. Nie możemy również zapomnieć o tym, że w czasie stosowania octu jabłkowego nie powinnyśmy przyjmować innych lekarstw, a w szczególności suplementów diety.

74 komentarzy w “Ocet jabłkowy a odchudzanie

 1. witam,
  Pijąc ocet jabłkowy 3 x dz po 2 łyżki rozcieńczone w1 szkl. wody odchudziłam się w ciągu 8 mcy 20 kg. Trzeba pilnować diety, tzn ja zrezygnowałam z jedzenia chleba, słodyczy, nie jadłam smażonych potraw. Wogóle mało jadłam, ale było warto. Jeśli chodzi o ruch to codziennie jeździłam rowerem przez ok.30-40 min. Jak przestałam pić ocet i wróciłam do diety sprzed odchudzania to zaczęłam tyć bardzo szybko. Kurację powtórzyłam. Minęły 4 lata, wnioski są takie: Ocet jabłkowy nie szkodzi. Mam bardzo dobre wyniki i były takie przez cały czas. Żeby utrzymać wagę trzeba liczyć kalorie i ruszać się.

 2. Mam pytanie: Ile tego octu jabłkowego na szklankę, 2 łyżki czy 2 łyżeczki ? Czytałam dietę pana Adriana Lukoszka pisze 2 łyżeczki na szklankę letniej wody. Wszędzie pisze żeby nie przedawkować … wiec łyżki czy łyżeczki, bo to jest ważne.

 3. Witam , ja prowadze zdrowy tryb życia jem codziennie 5 posiłków łączna wartość kaloryczna 900 kcl do tego ćwiczenia 1,5 h dziennie ( wliczając 30 min Steperu).
  Waga spada mi 1 kg czasem 1,5 kg na tydzień …

  Kupiłam tabletki z Zielonej Kawy, by wspomóc mój organizm w walce z tłuszczykiem . Dzisiaj zaczynam brac i zobaczymy czy masa zrzuconych kilogramów na tydzien zwiększy się . Jeśli ktoś byłby zainteresowany dietą 900 kcl (jest to dieta od lekarza , bezpieczna i bogata we wszystkie potrzebne dla życia składniki) , a po uzyskaniu efektu dietą redukującą 1200 kcl prosze pisac na meila :)

  Pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

  anna.wilkowicz@onet.pl

 4. jeżeli wybiorę tabletki (jakie najlepiej?) to mam brać po 1tabletce 3x dziennie? działanie tab. jest takie samo jak octu w płynie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


× 3 = 21