ocet jabłkowy

Przeciwwskazania

Długoterminowe spożywanie wysokich dawek octu octowego może spowodować niedobór potasu we krwi. Dlatego zalecone jest robienie przerw w zażywaniu preparatu. Osoby cierpiące na cukrzycę przed zażyciem octu jabłkowego obowiązkowo powinny skonsultować się z lekarzem. Nie zalecane jest spożywanie octu jabłkowego w postaci płynnej dla osób o wrażliwym żołądku. W takim przypadku wskazane jest przyjmowanie gotowego preparatu w postaci kapsułek. Osoby mające problem z wątrobą powinny w ogóle nie spożywać octu jabłkowego jako środka na odchudzanie. Dozwolone jest tylko dodanie jego w niewielkiej ilości jako przysmaku do potraw.

Czy stosowanie octu jabłkowego jest bezpieczne?
Stosowanie octu będzie bezpieczne jeśli nie przekroczymy zalecanych dawek oraz nie będzie stosować w połączeniu lekarstwami i innymi suplementami diety.
Nie ma przeciwwskazań do stosowania octu jabłkowego z środkami antykoncepcyjnymi, pamiętając o dwugodzinnej przerwie między przyjmowanie octu a tabletek.

6 komentarzy w “Przeciwwskazania

 1. Witam ja stosuję ocet od 5-ciu tygodni waga spadła 7kg.
  PO wypicu nie chce sie jeść.
  Za to czuje sie lekka i wypoczeta nie meczy mnie zgaga.
  Super naturalny produkt na oczyszczenie i odchudzanie polecam

 2. Witam powiedzcie mi czy ktoś z Was miał problemy z nogami(puchnięcie stóp i straszny ból.Po odstawieniu octu nogi przestały mnie boleć opuchlizna zeszła.
  Proszę o odpowiedz !

  • podejrzewam , ze ocet jabłkowy może źle wplywac na stawy – rok temu po miesiącu spożywania ekologicznego octu jablkowego –
   łyżka dziennie – miałam problemy ze stawami dłoni, ale nie skojarzyłam mozliwosci powiązania tych faktów . W tym roku znowu przez miesiac spozywałam ocet w takiej samej ilosci i mam problem ze stawami nadgarstka i barku. Oczywiscie ocet odstawiłam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.