ocet jabłkowy

Wpływ octu jabłkowego na urodę

Ocet jabłkowy ma bardzo szerokie zastosowanie w upiększaniu urody. Dobrze sprawdzi się w leczeniu i profilaktyce suchej lub szorstkiej cery. Ponadto jest doskonałym specyfikiem na przeciwdziałanie drobnym zmarszczkom mimicznym oraz jest świetnym, naturalnym sposobem na piękne włosy.

Włosy

Ocet jabłkowy bardzo pozytywnie wpływa na żywotność włosów, podkreśla znacznie ich piękno i zwiększa walory estetyczne.  Przede wszystkim ocet jabłkowy zapobiega wypadaniu włosów, przetłuszczaniu się oraz na zawsze pozwala na pozbycie się łupieżu. Ponadto włosom nadaje połysk, objętość,  przyjemny zapach oraz świeżość na długi czas. Oprócz tego stosując ocet jabłkowy po umyciu włosów, usuwany niepotrzebne resztki mydła i piany. W tym miejscu należy wspomnieć również o właściwościach olejku arganowego, który charakteryzuje się nadzwyczajnymi efektami w szeroko pojętej urodzie. Jak najbardziej powinniście się nim również zainteresować.
Stosowanie
Do litra ciepłej wody dodajemy 50ml (1/4 filiżanki) octu jabłkowego. W tak przygotowanej mieszance należy wypłukać włosy. Następnie po około 10min dokładnie zmyć roztwór z włosów. Po zabiegu możesz cieszyć się pięknem swoich włosów.

Trądzik

Z octu jabłkowego można zrobić specjalny tonik zwalczający nieprzyjemne wypryski np. trądzik. W tym celu najlepszy będzie ocet własnej roboty. Jeśli nie mamy możliwości samodzielnego  przygotowania octu to znajdziemy go w dobrych sklepach ze zdrową żywnością. Najlepsze rezultaty osiągniemy stosując naturalny, nierafinowany i niefiltrowany ocet jabłkowy.
Stosowanie
Składniki toniku:

  • 100ml wody mineralnej
  • 5 ml octu jabłkowego

Na 100 ml wody mineralnej dolać 5ml octu jabłkowego.  Następnie nasączyć  waciki kosmetyczne roztworem i trzy razy dziennie smarować  wypryski.
Tak przygotowany roztwór można przechowywać do dwóch tygodni w lodówce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.